Zawodnicy

Bożena Bartnik


Przed laty zapisała do sekcji dzieci. One już przestały biegać lub biegają z przerwami, a ona została.

Konrad Bartnik


Jeden z naszych lepszych juniorów, później pochłonęły go inne sprawy. Powrócił na pograniczu kategorii weterańskich. Przez jedną kadencję Prezes WMZOS.

Tadeusz Bidas


Ryszard Chachurski


Wykładowca na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa WAT, specjalność - silniki lotnicze.

Zawodnik sekcji od chwili jej powstania, czyli od 1984 roku. Przez kilka minionych lat zawodnik nieistniejącej już kategorii Elitarnej w BnO. Wielokrotny medalista Mistrzostw Wojska Polskiego, Mistrzostw Polski (Weteranów) oraz innych imprez mniejszej rangi w BnO, NBnO i RJnO.

Twierdzi, że w BnO używa się przede wszystkim głowy, a nogi służą tylko do jej przenoszenia. Recepta na wygrywanie? Biegać szybko i nie robić błędów. Pełni rolę nieetatowego kierownika sekcji.

Maciej Gędziorowski


Absolwent Wydziału Nowych Technologii i Chemii na WAT, specjalizacja Materiały Wybuchowe i Pirotechnika.

Zaczął biegać na orientację na drugim roku studiów. Razem z Dianą stanowią parę gubiącą innych zawodników na rajdach i marszach na orientację. Zawsze mają dobry kierunek, chociaż zdarza się, że zwrot przeciwny.

Obecnie na wygnaniu (?) w Pionkach.

Diana Gordon


Doktorantka w Zakładzie Radiometrii i Monitoringu Skażeń, Wydziału Nowych Technologii i Chemii, WAT

Zaczęła biegać na orientację na drugim roku studiów. Nigdy się nie gubi, co najwyżej robi błąd na X minut.

Poza orientacją sportową, jeździ konno.

Nieprawdą jest jakoby studenci biegający na orientację byli przez nią lepiej oceniani na zajęciach laboratoryjnych.

Anna Kamińska


Czapki z głów!

Jedyna medalistka Mistrzostw Świata w kategorii seniorów ( zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) w historii polskiej orientacji sportowej!

Zaczęła od zwycięstw w Szkolnych Mistrzostwach Warszawy w BnO oraz w Pucharze Najmłodszych w BnO, później przyszły medale Mistrzostw Polski Juniorek, a w końcu i seniorek w BnO i NBnO. Od kilku lat nie ma sobie równych na krajowym podwórku w RJnO. Wygrywała zawody zaliczane do Rankingu Światowego (najwyższe miejsce w klasyfikacji WRE - 2) i Pucharu Świata (najwyższe miejsce w klasyfikacji PŚ - 5).

Mistrzyni Świata w RJnO na dystansie sprinterskim (Portugalia, 2010), wicemistrzyni świata na dystansie średnim (Włochy, 2011), brązowa medalistka Mistrzostw Świata na dystansie sprinterskim (Węgry, 2012) i brązowa medalistka Mistrzostw Europy na dystansie sprinterskim (Rosja, 2011). Wybrana na najpopularniejszego sportowca Warszawy za rok 2010.

Jacek Kijewski


Wykładowca na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa WAT. Medalista Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w różnych kategoriach wiekowych. Główny logistyk sekcji.

Grzegorz Krochmal


Wieloletni zawodnik sekcji. Po utworzeniu przez PZOS kategorii sztafetowej M180 awansował na podstawowego zawodnika naszej sztafety i od razu został złotym medalistą Mistrzostw Polski.

Małgorzata Krochmal


Jan Kukuryka


Jan Kukuryka był doświadczonym zawodnikiem z kilkudziesięcioletnim stażem. Jako żołnierz wielokrotnie brał udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegu na orientację, w których zdobywał medale w barwach Wojsk Lotniczych. Zawodnik naszej sekcji od roku 2013. W barwach KU AZS WAT seriami wygrywał zawody w biegu na orientację, zdobył wiele medali Mistrzostw Polski Weteranów i tytułów mistrzowskich w biegu na orientację, w tym także w biegu nocnym, którego unikał, a nawet nielubianym przez siebie sprinterskim. Stale zajmował miejsca w czołówce rankingu PZOS, w roku 2016 wygrał go w kategorii M65, a w 2017 wśród zawodników M70. Zginął tragicznie 12 lipca 2019 r. na trasie trzeciego etapu Pucharu Wawelu. Cześć Jego pamięci!

Piotr Zając


Jacenty Łapanowski


Michał Marte


Jerzy Parzewski


Najbardziej doświadczony zawodnik sekcji, który przyszedł do nas w roku 2001 z WKS Wawel Kraków.

Mógłby założyć sklep z (własnymi) trofeami sportowymi. Wielokrotny medalista (głównie złoty) Mistrzostw Polski i Mistrzostw Wojska Polskiego w BnO zarówno wśród seniorów, jak i weteranów. Biegał w kategorii Elitarnej jeszcze kilkanaście lat po "teoretycznym" przekroczeniu limitu wieku. Srebrny medalista Mistrzostw Armii Zaprzyjaźnionych (Leningrad, 1988) oraz Regionalnych Mistrzostw CISM (Węgry, 1992) w drużynie. Wiele razy w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata Weteranów w kolejnych kategoriach wiekowych, najbliżej medalu był w 2006 roku w Austrii, gdzie zajmując 4 miejsce przegrał go o 1 sekundę i na Łotwie (2019), gdzie takze był 4 tracąc do 3 miejsca 2 sekundy...

Doświadczony topograf i kartograf - autor i współautor 115 map do biegu na orientację i 40 map turystycznych.

Krzysztof Przybyła


Mirosław Rogala


Dariusz Sokalski


Wychowanek sekcji, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Na czas studiów na AWF we Wrocławiu wyemigrował do tamtejszego Śląska, ale już wrócił.

Przez kilka lat był trenerem Kadry Narodowej juniorów.

Obecnie pełni rolę trenera sekcji i zajmuje się głównie studentami WAT.

Tadeusz Wołejszo


Józef Woźniak


Historia Maratonu Warszawskiego - ukończył ich kolejno 31 poczynając od pierwszego, ale że "ciągnie wilka do lasu", więc wrócił do biegu na orientację.