Zawodnicy

Bożena Bartnik


Konrad Bartnik


Tadeusz Bidas


Ryszard Chachurski


Wykładowca na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa WAT, specjalność - silniki lotnicze.

Zawodnik sekcji od chwili jej powstania, czyli od 1984 roku. Przez kilka minionych lat zawodnik nieistniejącej już kategorii Elitarnej w BnO. Wielokrotny medalista Mistrzostw Wojska Polskiego, Mistrzostw Polski ( Weteranów) oraz innych imprez mniejszej rangi w BnO, NBnO i RJnO.

Twierdzi, że w BnO używa się przede wszystkim głowy, a nogi służą tylko do jej przenoszenia. Recepta na wygrywanie? Biegać szybko i nie robić błędów. Pełni rolę nieetatowego kierownika sekcji.

Maciej Gędziorowski


Absolwent Wydziału Nowych Technologii i Chemii na WAT, specjalizacja Materiały Wybuchowe i Pirotechnika.

Zaczął biegać na orientację na drugim roku studiów. Razem z Dianą stanowią parę gubiącą innych zawodników na rajdach i marszach na orientację. Zawsze mają dobry kierunek, chociaż zdarza się, że zwrot przeciwny.

Obecnie na wygnaniu (?) w Pionkach.

Diana Gordon


Doktorantka w Zakładzie Radiometrii i Monitoringu Skażeń, Wydziału Nowych Technologii i Chemii, WAT

Zaczęła biegać na orientację na drugim roku studiów. Nigdy się nie gubi, co najwyżej robi błąd na X minut.

Poza orientacją sportową, jeździ konno.

Nieprawdą jest jakoby studenci biegający na orientację byli przez nią lepiej oceniani na zajęciach laboratoryjnych.

Anna Kamińska


Czapki z głów!

Jedyna medalistka Mistrzostw Świata w kategorii seniorów ( zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) w historii polskiej orientacji sportowej!

Zaczęła od zwycięstw w Szkolnych Mistrzostwach Warszawy w BnO oraz w Pucharze Najmłodszych w BnO, później przyszły medale Mistrzostw Polski Juniorek, a w końcu i seniorek w BnO i NBnO. Od kilku lat nie ma sobie równych na krajowym podwórku w RJnO. Wygrywała zawody zaliczane do Rankingu Światowego (najwyższe miejsce w klasyfikacji WRE - 2) i Pucharu Świata (najwyższe miejsce w klasyfikacji PŚ - 5).

Mistrzyni Świata w RJnO na dystansie sprinterskim (Portugalia, 2010), wicemistrzyni świata na dystansie średnim (Włochy, 2011), brązowa medalistka Mistrzostw Świata na dystansie sprinterskim (Węgry, 2012) i brązowa medalistka Mistrzostw Europy na dystansie sprinterskim (Rosja, 2011). Wybrana na najpopularniejszego sportowca Warszawy za rok 2010.

Jacek Kijewski


Wykładowca na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa WAT.

Grzegorz Krochmal


Małgorzata Krochmal


Jan Kukuryka


Joanna Lasota


Jacenty Łapanowski


Michał Marte


Jerzy Parzewski


Najbardziej doświadczony zawodnik sekcji, który przyszedł do nas w roku 2001 z WKS Wawel Kraków.

Mógłby założyć sklep z (własnymi) trofeami sportowymi. Wielokrotny medalista (głównie złoty) Mistrzostw Polski i Mistrzostw Wojska Polskiego w BnO zarówno wśród seniorów, jak i weteranów. Biegał w kategorii Elitarnej jeszcze kilkanaście lat po "teoretycznym" przekroczeniu limitu wieku. Srebrny medalista Mistrzostw Armii Zaprzyjaźnionych (Leningrad, 1988) oraz Regionalnych Mistrzostw CISM (Węgry, 1992) w drużynie. Wiele razy w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata Weteranów w kolejnych kategoriach wiekowych, najbliżej medalu był w 2006 roku w Austrii, gdzie zajmując 4 miejsce przegrał go o 1 sekundę...

Doświadczony topograf i kartograf - autor i współautor 115 map do biegu na orientację i 40 map turystycznych.

Krzysztof Przybyła


Mirosław Rogala


Dariusz Sokalski


Wychowanek sekcji, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Na czas studiów na AWF we Wrocławiu wyemigrował do tamtejszego Śląska, ale już wrócił.

Przez kilka lat był trenerem Kadry Narodowej juniorów.

Obecnie pełni rolę trenera sekcji i jest jednocześnie trenerem Kadry Narodowej seniorów.

Marta Trojecka


Jacek Wojtowicz


Tadeusz Wołejszo


Józef Woźniak


Historia Maratonu Warszawskiego - ukończył ich kolejno 31 poczynając od pierwszego, ale że "ciągnie wilka do lasu", więc wrócił do biegu na orientację.