Bohemia
26-30.07.2017, Nový Bor, Czechy
Bohemia
26-30.07.2017, Nový Bor, Czechy
XXVI Puchar Wawelu
05-09.07.2017, Klucze
Rajd Waligóry
30.09.2017, Ochotnica Dolna
Święto Sportu WAT
12.05.2017, Warszawa-Bemowo
Bohemia
26-30.07.2017, Nový Bor, Czechy
Bubo Cup
01-04.08.2017, Wyspa Cres, Chorwacja
XXVI Puchar Wawelu
05-09.07.2017, Klucze

Informacje z terenu

Co prawda komunikaty techniczne dopiero są aktualizowane, tym niemniej sprawdziliśmy aktualny stan terenu zawodów zaplanowanych w najbliższym tygodniu.

Swięto Sportu - 12 maja, piątek
Będzie szybko, łatwo i przyjemnie. Teren zurbanizowany, z dużą liczbą alejek i ścieżek. Zawodnicy będą kilkukrotnie przebiegać przez ulice, na których ruch jest stosunkowo niewielki, ale należy postępować zgodnie z zasadami ruchu drogowego i na wszelki wypadek ustępować samochodom. Najdłuższa trasa ok. 2,4 km.
Mapa w skali 1:4000 przygotowana zgodnie z normami ISSOM 2007: link
Przydatna może także okazać się znajomość opisów punktów kontrolnych: link

XIX Cross na Orientację im. gen. S. Kaliskiego (bieg indywidualny MUW) - 13 maja, sobota
Typowy teren mazowiecki, z bogatą siecią dróg i ścieżek, w większości dobrze przebieżny, ale bardzo zróżnicowany - każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników medycyny naturalnej przewidzieliśmy obszary podmokłe, a także fragment z bogatą mkrorzeźbą i "skałkami" dla zwolenników terenów jurajskich. Mamy bunkry dla amatorów fortyfikacji oraz pozostałości radiostacji Babice dla radioamatorów... Zawodnicy niektórych kategorii będą przebiegać przez ulice osiedlowe, na których ruch jest znikomy, ale należy postępować zgodnie z zasadami ruchu drogowego i na wszelki wypadek ustępować samochodom.Najdłuższe trasy ok. 7 km.
Mapa w skali 1:10 000 przygotowana zdognie z normami ISOM 2000: link
Opisy punktów, jw.

Mistrzostwa Mazowsza w sztafetowym BnO (bieg sztafetowy MUW) - 14 maja, niedziela
Typowy teren mazowiecki, raczej dobrze przebieżny, z małą liczbą ścieżek i dróg, w zasadzie płaski, miejscami podmokły. Przewidzieliśmy zwiedzanie pozostałości radiostacji Babice, jak równeż - dla najmłodszych - obserwację przejazdu pociągu specjalnego, który niektórzy być może pamietają z ubiegłego roku. Najdłuższa trasa ok. 4 km, dla większości kategorii zbudowana w formie dwu pętli z przebiegiem widokowym między nimi.
Mapa w skali 1:7 5000 przygotowana zgodnie z normami ISOM 2000, link do norm i opisów PK - jw.

Generalnie trzeba być przygotowanym, że w terenach leśnych, po ostatnich opadach deszczu, w miejscach, gdzie na mapie zaznaczone są obszary podmokłe, to w terenie jest mokro, a miejscach, gdzie na mapie te obszary nie są zaznaczone, to i tak może być mokro. Ponadto zaktywizowały się dziki i posiadacze wykrywaczy metali. Te pierwsze na bieżąco rozszerzają tereny nierówne, czyli zryte, a ci drudzy ryją rowy na szerokość saperki i głębokość dwu saperek w poszukiwaniu niewyrwanych jeszcze podziemnych kabli... Za to łosie stoją sobie spokojnie na granicy rezerwatu i się temu wszystkiemu przyglądają.

Ponieważ pogoda może się znienacka poprawić, więc w połowie najdłuższych tras indywidualnych oraz na każdej z pętli sztafet zaplanowalismy doły z wodą, w których miłosnicy kapieli będą mogli się w miarę potrzeby ochłodzić.